Selle aasta kõige kaunim heategu on KuMe ehk kunst metsas toetamine, millega saad olla meie heade mõtete ja uute näituste maailma aitaja.

Heateo saad sooritada valides allolevatest annetustest meelepäraseima

Või tehes ülekande kontole:

Swedbank EE192200221026292820

selgitus “KuMe”

Helistades annetusnumbrile, toetad meie tegemisi 5 euroga

9006200

MIKS?

Kunstisaal on avatud igast ilmakaarest, maalt, veelt ja taevalaotusest ning uksed ei jää kunagi suletuks, tulla võid isegi peale kella 23, kui täiskuu särab taevas või võtad kaasa taskulambi.

MIDA NÄITUS PAKUB?

Ürgse metsa ilu, looduse rahu ja jõudu, puude ja taimede kummardus tulijaile. Erivajadustega kunstnike isikupärane eneseväljendus, julged mõtted, armastus,kurbus ja rõõm, vaikuses kogetud emotsioonid – kõik see kohtub siin.


KES ON NÄITUSEL KÄINUD?

Lõunakaarest on kindlal sammul läbi astunud kaks metskitse härrat. Tundub, et kogesid midagi väga head, sest neid olla nähtud veel ja veel. Karuott vaatas imestunud pilgul põhjakaarest, piilus siit ja sealt, aga piilumiseks see jäigi. Vist ei meeldinud 🙂 või siiski – mägrapildi juures kuuldi teda mõmisevat veidi üllatunult. Naabermetsa põdrapull ei ole veel mahti saanud tulla, aga küllap tuleb. Rästik lookles kohe avamispäeval läbi, silmad punnis.Tundub, et meeldis. Taevalaotusest saabusid sulelised ja neid oli rohkelt, laulugi lõid lahti. Ja inimesed, neid tuli siit ja sealt, tuli linnast ja naaberkülast, tuli autodega, jalgratastega, tuldi jalgsi ja seljakotiga. Jagasid meile kiidusõnu ja meie rõõmustasime, oleme lausa uhked oma (kunsti) KuMe üle, oleme uhked elujõuliste puude ja rohelise elukeskkonna üle.

MIS VEEL MÕTTES?

Rõõmustasime kiidusõnade üle nii kõvasti, et mõttemustrites tekkis uusi põnevaid ideid ja loodud sai oma kunstifond.

Kunstifondi esimene põnev idee on “Kaltsuvaiba rännak läbi Eestimaa” Oi see on alles lahe värk, oleme teostamisega poole peal ja varsti loodame selle teieni tuua.

KAS SINUL ON VÕIMALIK KAASA LÜÜA? OLLA OSALINE MEIE TEGEMISTES?

Jaa, muidugi saad 🙂 Saad olla meie heade mõtete ja uute näituste maailma aitaja. Kui Sulle KuMe meeldis, siis jaga sõprade ja vaenlaste seas, anna tagasisidet.

Näitus on avatud aastaringselt, 24h

Asukoht: Põlvamaa, Kiidjärve, SA Maarja küla

Auto saad jätta parklasse (roosa maja ees).

Näitusele pääseb mööda laudteed, mis algab parklast (roosa maja otsast).

Ettevaatust! Talvel võib laudtee olla libe.

Näituse külastaja vastutab ise oma turvalisuse eest metsarajal.

Pilte uuendati metsanäitusel koostöös Philip Morris International’iga 2023 aasta suvel projekti “New Perspectives of Sustainability and Cohesion” raames.