Sergei fond on loodud neile Maarja Küla elanikele, kes on kaotanud oma lähedased või kellele polegi antud võimalust omi vanemaid siin elus tundma saada.

Loodud fond aitab tasuda Maarja Külas elamise omafinatseerimiseks vajaliku summa, mis võimaldab külas korraldada muusika- ja kunstiringe ning teraapilisi tegevusi.

SA Maarja Küla
EE69 2200 2210 1675 0806 Swedbank
Sergei fond

Kes on Sergei?

Sergei kolis Maarja Külla 2004. aastal. Peale ema surma elas ta mõnda aega Nõo Vanadekodus, kuid noore mehe süda ihkas ikka omavanuste seltskonda, tema elurõõm ja tegutsemise tahe oli nii suur, et see lausa tungis tema seest välja. See aga ei sobinud kokku vanemate inimeste sooviga lasta ajal kulgeda rahulikus tempos. Heade inimeste abiga leidis Sergei tee Maarja Külla. Koos teiste Maarja Küla elanikega seikleb Sergei täna Maarja Küla metsaradadel, laulab, osaleb muusika- ning kunstiringis. Sünnipäevadiskodel on Sergei alati esimene tantsuplatsil. Ta naudib elu, sõpradega veedetud aega ja teeb käsitööd. Sergei on rõõmus ja õnnelik justkui suur kollane päikesering helesinises taevalaotuses.

Kümne aasta jooksul on Sergei õppinud Maarja Küla Kaitstud Töö Keskuses puidu-, savi- ning õmblustööd. Kõige südamelähedasem ongi Sergeile just õmblemine. Siia tulles ei osanud noormees kasutada nõela ning niidi nõelasilmast läbipanemine oli justkui raketiteadus. Täna teeb Sergei kümme aastat tagasi tundmatu riistaga kaunist käsitööd. Teisipäevast reedeni toimetab ta Tartus Lõunakeskuses puuetega inimeste käsitööpoes, mis on samuti Maarja Küla Kaitstud Töö Keskus.

Sergei ettevõtmisel on valmistatud eesti näitlejatele sussid. Mõte kinkida eesti näitlejatele tuhvlid, tekkis Sergeil päeval, kui oli arutlusel heategevuskontsert „Kuula palun!“, kus näitlejad laulavad Maarja Küla heaks. Sergei lemmikud on Jüri Aarma ning Diana Klas, kellele algselt Sergei plaaniski sussid õmmelda. Kui aga Maarja Küla pere kuulis Sergei toredast ideest, arenes mõte meisterdada jalavarjud ka teistele toredatele teatriinimestele. Üheskoos jõuti arusaamale, et näitlejad on head inimesed, kes meile kõigile imelisi ja meeldejäävaid hetki teatrisaalis kingivad. Siit tekkiski juba palju kordi suurem idee, kinkida kõikidele eesti näitlejatele sussid, mis on valminud intellektipuudega noorte käsitööna Maarja Küla Kaitstud Töö Keskuses – eestvedajaks rõõmsameelne Sergei.

Oleme liitunud Annetuste kogumise hea tavaga. Dokumendiga saab tutvuda siin.

Maarja Küla SA on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Info annetuste maksustamise kohta Maksu- ja Tolliameti kodulehel.