Sel aastal toimub üle-eestiline täiskasvanud õppija nädal (TÕN) 11.-22. oktoobrini. Põlva maakonna tänuüritus leidis aset  4.oktoobril Põlva Muusikakoolis. Traditsiooniliselt tunnustatakse selle käigus võitjaid neljas kategoorias: aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpitegu ja aasta õppijasõbralik tööandja.

Põlva maakonna aasta õppija 2023 eripreemia tiitliga pärjati Aet Olle ja Marika Drenkhan. Nominent: Pille Tamm.

Kunstinädal Maarja Külas pälvis preemia Põlva maakonna aasta õpitegu 2023. 
Kondase Keskus on koostöös Tartu Kultuuripealinn 2024 meeskonnaga koostanud programmi erivajadustega inimeste loomingulise tegevuse esiletõstmiseks. Selle programmi üheks osaks oli õpituba Maarja Külas, kus osales 12 erivajadusega inimest. Võib öelda, et see õpinädal oli suunatud ühelt poolt erivajadustega inimestele, kes said õppida erinevaid tehnikaid, osaleda põnevates tegevustes, aga teisalt oli see õppimise koht ka juhendajatele. Kasu kasvas kõigile. Huvitav on teada, et kõige omanäolisemal kunstiteosel oli kujutatud nohu.

Tairi Kruusma pälvis tiitli Põlva maakonna aasta koolitaja 2023. Tairi sõnul teeb ühest koolitajast hea koolitaja õppuri märkamine, mis on tema võimekus ja  koolitaja loob tingimused tema arenguks.  Tairi laiemaks tegevusvaldkonnaks on aiandus. Ta juhendab kooli tasemeõppe õpilasi avamaa köögiviljade kasvatamises, maheviljeluses ning taimekaitse-alases töös. Räpina Aianduskooli Maarja küla õppegrupis õpetab Tairi aianduse aluseid ja köögiviljandust.

Fotod Riho Semm.