Kogukonnas on vaja kõiki erilisi inimesi

 

Kutsume kõiki osa saama kahepäevasest kogemusfestivalist “Eriline elu” 3.-4. mail. Festivali loengute, arutelude ja tegevuste keskpunktis on küsimus, kuidas intellektipuudega inimene saaks olla aktsepteeritud ühiskonnaliige.

Maarja külas toimuv festival aitab igaühel üle saada ebakindlusest seoses erivajadusega inimestega ning mõista, et puudega inimene ei ole ainult abivajaja, vaid panustada sooviv kogukonna liige. “Puude erilisus on tegelikult tinglik – samapalju on erilised ja erinevad kõik inimesed. Maailm oleks parem paik, kui seal oleks vähem “meieks” ja “nendeks” lahterdamist,” mõlgutab Maarja küla juhataja Ly Mikheim mõtteid.

Festivali esimene päev 3. mail keskendub kutseõppe ja tööturu teemale ning selle moto on “Ma töötan koos erilise inimesega”. Päeva jooksul saab kuulda erivajadusega inimeste töö- ja õpingukogemustest nende enda käest ning oma vaatenurki jagavad ka nii kutseõppeasutused kui ka tööandjad meilt ja mujalt.

Festivali teine päev 4. mail aga keskendub teemale: “Mu naaber on eriline inimene”. Loengute-arutelude ja tegevustega käsitletakse koos ümbruskonna külade inimeste ja teiste külalistega intellektipuudega inimeste osalust kogukondlikus elus. Arutleme, kas väide “Meie oleme normaalsed ja “nemad” erilised” on tõesti tõsi või on olemas teisigi vaatenurki.

Lisaks aitavad mõlemat päeva sisustada ka erinevad Maarja küla elanike juhitud töötoad. Näiteks saab sõrmeosavust arendada vaibakudumisega või savikojas meisterdamisega, käia külatuuril ning maitsta head ja paremat külaelanike kodukohvikus.

Registreeru festivalile siin

Jälgi festivali infot Facebookis

Kava

Konverentsi korraldab SA Maarja küla koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskuse Tartu Maailmaülikooli projektiga. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning selle raames toimuvates kogukonna-akadeemiates korraldatakse väärtusarutelusid, tutvustatakse kogukondlikkuse teooriat ja teadust muudel kogukondi huvitavatel teemadel.