Tartu rahvas hakkas pakkima juba eelmisel õhtul telke ja magamiskotte kokku ning hommikul pool kaheksa oli koolibuss järelkäruga Ujula majade juures. Kotid külla ära saadetud, asuti teele raudteejaama poole ja sealt juba rongiga Taevaskotta. Raudteejaamast tehti jalgsimatk Emalättest juurde, edasi Saesaare silla juures kohtuti juba külarahva väiksese esindusega, kes oli tartlastele vastu tulnud. Õnnelikult jõuti külla kohale ja hakati kohe chillimisega pihta. Telkide ülespanekut võib ju ka chillimiseks pidada.

Samal ajal Maarja külas tehti algust puhkuse programmiliste tegevustega. Kõikidel puhukusepäevadel koguneme kell 10 laululava juurde, ülistame päevast toimkonda, jaotame kodukohviku maksevahendeid (kergest papist välja lõigatud puulehed) ning käime kergelt läbi päevaseid tegevusi. Päev varem sai Külakeskuse taha piiritletud eraldi ala, mis on mõeldud päevitamiseks. Puhkuse esimesel päeval päevitamiseni ei jõutudki, aga loodame parimat tulevastest päevadest. Esimese päeva teemaks oli „loovusepäev“.

Meil on igal puhkusepäeval oma teema, mille järgi me tegutseme hommikul kümnest kuni lõunani välja. Loovuspäeval olid põhilisteks tegevusteks „unistuste māja“ kollaažide valmistamine, mandalate värvimine ja ikebaanade loomine. Neid tegevusi jätkus kenasti lõunani välja. Selleks ajaks oli toimkond valmis saanud umbes 230 võileivaga. Foto peal ongi näha meie rahvast vahetult enne lõunasööki üksteisele “head isu“ soovimas. Lõunasöögiks saime kasutada Taevaskoja külaseltsi välitelki, suured tänud Taevaskoja rahvale!

Pärastlõunad on meil puhkuse ajal mõeldud süvendatud logelemiseks. Esimesel päeval tegime aga erandi, sest Jaan korraldas meile ekskursiooni Maarja küla ajaloo teemal. Nimelt töötas Jaan siin talus juba kuuekümnendate lõpus ning ta näitas meile, kus asusid vanasti sealaut, sepikoda, suitsusaun ja paljud muud huvitavad asjad. Kõik me kuulasime suu ammuli ja kõrvad oleksid võinud kuulda nööpnõela kukkumist.

Kella neljast avas oma uksed kodukohvik, mille korraldajateks olid sel päeval Rootsi ja Vana maja. Mõistliku hinna eest (jook tasuta, ühe talongi eest 1 magus ja 1 soolane suutäis) pakuti väga head maitseelamust. Kõik, kes olid ennelõunat aktiivsed olnud, lehvitasid oma lisatalonge ning kohvikust kujunes tõeline hitt.

Kell 8 õhtul pidasime maha traditsioonilise õhturingi, kus tänasime toimkonda ja teisi aktiivseid puhkusel osalejaid. Kõik soovijad said oma päevast rääkida ning koos käisime üle ka juba järgmise päeva tegemised. Õhtul kella kümnest kogunesid mitmed tööpereliikmed päeva analüüsima paadisilla juurde, kus õhtust sai öö ning kõik hääled sumbusid lõpuks Ahja jõe voogudes.