Maarja küla suvepuhkuse teine päev, 8. juuli 2020

Teine päev, ehk nagu meie naabrid, venelased, ütlevad: “Второй день!” Aastate jooksul suvepuhkusi pidades oleme mõistnud, et puhkuse ajal on üks kõige toredamaid tegevusi sihipäratu logelemine ja päikese käes mõnulemine. Viimast sai natukene ka teisel päeval proovitud. Hommikupoolne osa päevast oli meil aga kõike muud, kui sihipäratu logelemine. Selle eest kandis hoolt meie rehabilitatsiooni meeskond.

Nemad olid ettevalmistanud “Üllatuste päeva”! Jagunesime seitsmeks võistkonnaks ja läbisime üheksa (!!) ülesandelise kadalipu, mis oli jaotatud laiale terve küla territooriumi peale. Ülesannete sisse kuulusid näiteks vigursõit ja noolevise, tantsuvideo tegemine, mälumäng, erinevate maitsete pime-degusteerimine, olemasolevaid vahendeid kasutades ideaalse puhkusepildi etendamine, juhataja ja arendusjuhi portreede joonistamine, meeskonnatöö harjutus täpsuse teemal ja samuti individuaalne täpsusmäng (kurn). See võttiski aega terve hommikupooliku.

Pärastlõunal avas oma uksed filmiklubi vabatahtlik Marta eestvõttel ja meie elanikud said paarikaupa ära käia kosmoses, Pariisis Eiffeli torni juures, New Yorkis pilvelõhkujate katustel, “Sõrmuste isanda” filmis Shadowfaxi kutsumas, ideaalses rannas – nii inimtühjas kui ka bangalote juures ning veel paaris lahedas kohas. Filmiklubi kestab meil kaks päeva, mille jooksul toimuvad võtted ja monteerimine ning lõpptulemust saab kogu puhkuserahvas näha reedel kell 14.30 külakeskuse saalis.

Esimese õhtu tööpereliikmete analüüsikohtumise käigus avastati, et küla sõudepaat oli täitsa määrdunud. Kella poole kolmest liikus paadi suunas brigaad, kaasas puhastusvahendid ja ämbrid ning tunni aja pärast säras paat juba nagu prillikivi. Isegi nii hästi, et kõik soovijad said teha tiiru Ahja jõe peal. See tiirutamine jätkub ka tulevastel päevadel.

Kella neljast avas oma uksed teise päeva kodukohvik, seekord Sõbra ja Saksa majade koostöös. Jälle oli võimalik saada väga häid soolaseid ja magusaid suupisteid, selle kohviku eripäraks ja vaieldamatuks hitiks oli aga jäätisekokteil. Väga-väga hea jäätisekokteil ja paljude jaoks just täpselt ka õigel ajal!

Päev kaldus õhtusse ja teatavasti kogeneme me igal õhtul kokku õhturingi päeva kohta muljetama ja järgmist päeva lahkama. Jällegi tänati teise päeva toimkondlasi ja sooviti järgmise päeva omadele tuult tiibadesse. Seekord olime põlema saanud ka lõkke, mis jäi sossutama veel mitu head pikka tundi..