Las ma võidan ja kui ma ka ei võida, olen ma andnud endast parima – nii kõlab eriolümpia sportlaste vanne.

22.09,-23.09.2020 toimusid Viljandi linnastaadionil EO Eesti Ühendus kergejõustikuvõistlused. EO Eesti Ühendus koordineerib ja juhib Eestis eriolümpia tegevust.

Maarja Küla käisid esindamas sportlased – Tjorven, Anneli, Siiri, Taavi, Janek, Elmer ning  kaasas olid juhendajad Prita ja Tiina. Võistlustel osales ka Maarja Küla elanik Martin, keda oli juhendamas ema.

Esimene päev algas sportlaste sissemarsiga, tervituskõnede ja eriolümpia lipu heiskamisega eriolümpia hümni saatel. Väike soojendus ja algasgi pendelteatejooks, millest võtsid osa  14. asutse sportlased.
Pärast pendelteatejooksu tuli võistlusalade divisioneerimine järgmisel päeval toimuvateks lõppvõistlusteks. Eriolümpias on spetsiaalne jagamine tugevusgruppideks (divisioneerimine). See pakub igale sportlasele läbi jõukohase pingutuse eduelamust, rõõmu ja suurendab enesekindlust kuna võistlemine divisionis käib enam-vähem võrdsete vahel.

Staadion oli rõõmsat saginat täis ja kõik sportlased pingutasid tulemuste nimel. Pärast võistluspäeva lõppu sai minna hostelisse puhkama, Viljandi ilu nautima ja Pärimusmuusiksa Aidas oli sisseseatud Terve sportlase programmi kuuluv  FunFitnesi töötuba.Maarja Küla sportlased võtsid ka töötoast osa. Seal mõõdeti lihaste tegevust, jõudu, sportlase tasakaalu ja painduvust, taastumist. See oligi tõeliselt lõbus ja ka natuke pingutamist nõudev. Läbinud kõik töötoa punktid, said sportlased kaasa soovitused, millele tuleks rohkem tähelepanu pöörata ja ka kiidusõnad, milles nad olid head. Veel natuke jalutamist linnas ja aeg oligi minna tagasi ööbimiskohta.
Teise päeva hommikul toimus pendelteatejooksu autasustamine. Meie tubli võistkond sai II divisions 3.koha. Pärast seda läkski lahti võistlusteks. Sportlased olid oma eeltulemuste järgi jagatud divisionidesse ning võistlemine võis alata. Ja polnud sugugi nii nagu ütleb laulusalm: “kuuli tõukan 4 jalga, see on vähe, ma ei salga, hüpan nagu kana takus, jalg ei taba tõukepakku…”, Medaleid tuli ikka kõigi meie sportlaste kaela omajagu sest saadi: 7 kulda, 3 hõbedat, 5 pronksi 2 neljandat kohta ja 1 viies koht,võistkondlik  pendelteatejooksu pronks ning Martini 3 kulda.

Oli tublit võistlemist, oli enesületamist ja oli ka väike vigastus ning valu (kuulub spordi juurde) ja Anneli saab nüüd mõne aja käia sinise jalaga.

Suur-suur tänu kõikidele võistlustel käinud Maarja Küla sportlastele, kes te olete nii lahedad ja teete kõike rõõmuga!

Kõik see higi ja vaev saab kuhjaga tasutud, kui pärast võistlusi näeb sportlaste säravaid silmi , eneseületamise rõõmu ja uhkust. Aga  mõnikord ka väikest kurbust ja kaotusvalu, millele õnneks järgneb alati kinnitus, et järgmine kord ma püüan veel rohkem.

Tore on võistlustelt koju sõites näha oma sportlaste rõõmsaid nägusid ja kuulda kinnitusi, et anti endast parim ning tõdeda – nii see just oligi.