Maarja küla suvepuhkuse kolmas päev, 9. juuli 2020

Kolmandad päevad Maarja küla suvepukustel on tuntud selle poolest, et siis saab puhkus õige hoo sisse. Kõik oleme harjunud uue rütmiga ja teame päris hästi, kus miskit toimub. Teame oodata hommikust kogunemist ja muid olulisi puhkuse-asju, samas oleme avatud uutele ettevõtmistele ning üllatustele. Sellel puhkusel on meid iga päev üllatanud kodukohvikute tegutsemine – pakutavad suupisted ja joogid on lihtsalt superhead ning teenindust saab kirjeldada ainult ülivõrdes. Aga täna oli meil ikkagi ju spordipäev!

Hommikusel koosolekul oli üks kõige oodatum hetk talongide jagamine. Teadsime, et nende eest saab pärastlõunal head-paremat. Käisime läbi ka päevaplaani ning siis võttis ohjad kätte meie spordipäeva korraldusmeeskond ehk Põhjala maja. Kogu külarahvas osales sportliku lusti ja püüdlikkusega erinevaid oskusi nõudvatel spordialadel. Kui sulgpalli palli valdamine reketil nõudis keskendumist ja tasakaalu, siis näiteks saapaviske ajal võis lasta vallale ühekorraga ka kõik oma kõige ürgsemad instinktid. Sest saapavise on meie maailmas nii kaua olnud, millal tehti valmis esimene saabas. Oli ka alasid, mis nõudsid erakordset täpsust, eelkõige viskamisel. Kõik osalejad said ettevõtlikkuse eest jällegi talongi ning parimad pärjati medalitega.

Hommikuringis käidi välja ka ettepanek pärastlõunaseks matkaks Kiidjärvele. See sai ka teoks ning mõned vapramad käisid isegi vees. Pärastlõunal jätkus ka eelmisel päeval alanud filmiklubi, mis täna oli veelgi populaarsem. Filmiklubi tegevuse tulemusi same näha juba reedel!

Kella neljast avas oma uksed kauaoodatud kodukohvik Põhjala majas, kes üllatas kõiki sellega, et esmaslt paluti külastajad laudade taha ja siis asusid tööle kelnerid (või ooberid, nagu PM palus endid nimetada). Tutvustati menüüd ning jagati ka soovitusi. Pakutavad söögid ja joogid olid taaskord lihtsalt hurmavad, eriti kohapeal valmistatud Brita kook ja pizza siinkirjutaja meelest.

Õhturing toimus seekord ilma lõkketa, vist kogusime jõudu järgmise päeva lõkkeõhtuks? Õhturingi ajal tänasime sügavalt sellel ilusal päeval eriliselt asjatanud inimesi, kes tegid meie kolmanda puhkusepäeva väga toredaks. Peale õhturingi selgus, et telkijaid on meil isegi juurde tulnud! Suvi on ilus aeg.